Wysoka wygrana w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Bardejowie
2018-02-11

Wysokim zwycięstwem – 9:1 zakończyło się dzisiejsze sparingowe starcie Medyka Konin z występującą w najwyższej lidze na Słowacji drużyną Tatranu Preszów.

Spotkanie rozegrano w systemie trzydziestominutowych tercji. Wynik rywalizacji został otwarty tuż po jej rozpoczęciu. Już po pierwszej akcji zespół z Preszowa prowadził 1:0. W 26. minucie wyrównała Patrycja Balcerzak. Do końcowego gwizdka strzelały wyłącznie koninianki. Na 2:1 podwyższyła w 39. minucie Nikol Kaletka, która ponownie wpisała się na listę strzelczyń w 43. minucie. Chwilę wcześniej bramkarkę z Preszowa pokonała też Radosława Sławczewa (’42). Dwa gole dołożyła Anna Gawrońska ('62, '76), a z pojedynczych trafień cieszyły się: Klaudia Łasicka ('74) i Karolina Majda ('54). W 81. minucie hat-tricka skompletowała Nikol Kaletka. – Przeciwnik stawiał opór tylko przez pierwsze trzydzieści minut. Rywalki zagrały z dużą determinacją i zaskoczyły nas bramką strzeloną w pierwszych sekundach spotkania. Później ćwiczyliśmy już na spokojnie schematy taktyczne, nad którymi pracujemy. W dzisiejszym sparingu wystąpiły praktycznie wszystkie piłkarki. Pomału będziemy wprowadzać do gry zawodniczki, które są po kontuzjach. Mowa tu o Emily Dolan oraz Annie Zając – powiedział po dzisiejszym sparingu Roman Jaszczak, trener Medyka Konin. Teraz nasze piłkarki czeka kolejny mikrocykl, podczas którego będą pracować nad wytrzymałością szybkościową i taktyką. W trakcie  zgrupowania w Bardejowie mistrzynie Polski czekają jeszcze dwa sparingi z tamtejszą drużyną Partizánu. Pierwszy z nich zaplanowano na środę, na godz. 11.00, drugi – na sobotę, na godz. 16.00.

Medyk Konin: Monika Sowalska – Sandra Sałata (’46 Weronika Helińska), Radosława Sławczewa, Krystyna Sikora (’70 Patrycja Balcerzak), Klaudia Olejniczak, Natalia Chudzik (’46 Klaudia Łasicka), Mariana Iwaniszyn, Patrycja Balcerzak (’46 Karolina Majda), Julia Gawlak-Socka (’46 Anna Zając), Nikol Kaletka, Anna Gawrońska