Pożyteczna potyczka z Partizánem Bardejów
2018-02-14

To był bardzo pożyteczny sparing – tak dzisiejszy towarzyski mecz z Partizánem Bardejów podsumował trener Roman Jaszczak. Koninianki wygrały z mistrzem i obecnym liderem słowackiej ekstraklasy 6:0 (2:0).

Wynik spotkania otworzyła w 17. minucie kapitan konińskiej drużyny, Anna Gawrońska. Do przerwy na listę strzelczyń, w 22. minucie, wpisała się także Karolina Majda. Dwanaście minut po zmianie stron na 3:0 podwyższyła Nikol Kaletka, która pokonała bramkarkę gospodarzy także w 90. minucie. Wcześniej piłkę z w bramce Partizánu umieściły: Julia Gawlak-Socka (’64) i po raz drugi Anna Gawrońska (’85). – Przeciwniczki zagrały agresywną piłkę, momentami na pograniczu faulu. To sprawiło, że mecz był dla nas bardzo pożyteczny. Tak będzie wyglądała dla nas wiosna w ekstralidze. Wszystkie drużyny będą się szykowały na Medyka, więc w każdym meczu możemy spodziewać się podobnej gry rywalek – powiedział po dzisiejszym sparingu trener Medyka Konin, Roman Jaszczak. Nasze piłkarki zmierzą się z mistrzem Słowacji ponownie w tę sobotę (17 lutego) o godz. 16.00. Będzie to ostatni punkt zimowego zgrupowania Medyka w Bardejowie.

Medyk Konin: Monika Sowalska (’46 Emily Dolan) – Mariana Iwaniszyn (’70 Aleksandra Żurek), Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa (’60 Weronika Helińska), Sandra Sałata (’46 Krystyna Sikora), Natalia Chudzik (’46 Klaudia Łasicka) – Anna Zając (’46 Aleksandra Stasiak), Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka – Karolina Majda (’46 Julia Gawlak-Socka), Anna Gawrońska