Medyk POLOmarket Konin mistrzem Polski!
2016-05-14

Nie mogło być inaczej! Mistrzostwo zostaje w Koninie. Pięć goli i deklasacja rywala w wykonaniu drużyny konińskiego Medyka. Zagłębie Lubin nie potrafiło przeciwstawić się naszym dziewczynom i ostatecznie uległo podopiecznym Romana Jaszczaka 5:0 (2:0).

Trzecie z rzędu mistrzostwo Polski Medyka POLOmarket Konin stało się faktem. Nasze piłkarki potwierdziły fenomenalną formę rozprawiając się drugi raz z rzędu z Zagłębiem Lubin, tym razem na terenie rywala. Spotkanie od pierwszego gwizdka układało się pod dyktando naszych mistrzyń, na inauguracyjnego gola musielismy poczekać do 22. minuty, wówczas na listę strzelczyń po strzale głową wpisała się niezawodna Kasia Daleszczyk. Pierwsze trafienie dodało Medykowi animuszu i w kolejnych fragmentach spotkanie stało się bardzo jednostronne. Jeszcze przed przerwą faulowana w polu karnym była Patrycja Balcerzak, a jedenastkę na gola zamieniła Agata Tarczyńska. Medyczki w świetnych humorach opuszczały murawę po pierwszych trzech kwadransach gry.

Druga odsłona to kontynuacja mistrzowskiej gry dziewczyn z Konina. Najpierw dogodnej sytuacji nie wykorzystała Paulina Dudek, lecz kilka chwil później mieliśmy już podwyższenie wyniku. Drugiego gola zapisała na swoim koncie Katarzyna Daleszczyk i wydawało się, że jest już po meczu. Medyk POLOmarket nie zamierzał jednak na tym poprzestawać i nadal naciskał na bramkę rywalek. Dwie minuty później po ładnej akcji Natalii Pakulskiej na listę strzelczyń wpisała się Lilyana Kostova i mieliśmy już 4:0. Przysłowiową kropkę nad "i" postawiła wprowadzona w drugiej cześci spotkania Anna Gawrońska, która piłkę do siatki skierowała głową. Bramka zdobyta przez doświadczoną piłkarkę mistrzowskiej drużyny z Konina okazała się ostatnią i cały zespół mógł świętować trzecie z rzędu mistrzostwo Polski. Ten wynik był dziś najniższym wymiarem kary.

Stolicą piłki nożnej kobiet pozostaje Konin. Pierwsza kolejka rundy finałowej zweryfikowała kto w tym sezonie zasłużył na mistrzowską koronę. Drużyna Medyka wraca do domu w szampańskich nastrojach, lecz przed dziewczynami kolejne wyzwania. Już 26. maja we Włocławku nasze mistrzynie powalczą o drugie trofeum w finale Pucharu Polski przeciwko Górnikowi Łęczna.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 0:5 (0:2) KKPK MEDYK POLOMARKET KONIN

Gole: K. Daleszczyk 23', 61', A. Tarczyńska 43', L. Kostova 63', A. Gawrońska 68'.

Medyk POLOmarket Konin: A. Szymańska (80. M. Sowalska), D. Grad, R. Slavcheva, M. Ficzay (60. G. Grzywińska), N. Pakulska, P. Balcerzak (65. P. Zawiślak), K. Daleszczyk, P. Dudek (75. N. Nikolic), A. Sikora. L. Kostova, A. Tarczyńska (46. A. Gawrońska).