Wielki Wolfsburg pokonany!
2016-07-23

Medyk POLOmarket Konin pokonał aktualnego finalistę Ligi Mistrzyń, wicemistrza Niemiec - VFL Wolfsburg 1:0 po golu z 10. minuty autorstwa Lilyany Kostovej.

W pierwszych trzech minutach oba zespoły mogły strzelić pierwszego gola w tym spotkaniu. Najpierw piłkarki Wolfsburga po dobrej akcji trafiły w słupek, a chwilę później groźnym strzałem popisała się Katarzyna Daleszczyk, ale grająca w linii ataku piłkarka Medyka minimalnie chybiła. W 10. minucie Lilyana Kostova wyprowadziła Medyczki na prowadzenie płaskim strzałem z pola karnego. W 19. minucie Anna Gawrońska wyszła sam na sam z Frohms, kapitan Medyka miała mnóstwo czasu aby uderzyć, ale jej próba wylądowała obok bramki. Pięć minut później Gawrońska znów za długo zwlekala z uderzeniem i zakończyło się na lekkim strzale w środek bramki. W 35. minucie piłkarki Ralfa Kellermana powinny wyrównać. Tessa Wullaert minęła Annę Szymańską i uderzyła w kierunku pustej bramki, ale piłkę heroicznie wybiła z linii bramkowej Agata Guściora.

Po przerwie Medyk chciał strzelić kolejną bramkę. W 57. minucie Anna Gawrońska próbowała wykorzystać fakt, że Frohms była wysunięta i uderzyła lobem, jednak minimalnie się pomyliła. Chwilę później Ewa Pajor minęła trzy piłkarki Medyka, jednak ostatecznie nie oddała strzału, ale pokazała się z dobrej strony na początku swojej przygody w tym spotkaniu. W 61. minucie Lilyana Kostova była bliska strzelenia swojej drugiej bramki, ale w sytuacji sam na sam uderzyła mocno ponad bramką. Kilka chwil później Kostova wrzuciła ostro piłkę w pole karne, ale Sikora nie trafila w piłkę głową. Mimo to było blisko gola, gdyż piłka skręcała w kierunku bramki Wolfsburga.

W 74. minucie Ewa Pajor po niepewnej interwencji Anny Szymańskiej była bliska wyrównania, ale to się nie udało byłej piłkarce Medyka POLOmarket Konin. Minutę później Patrycja Balcerzak wykazała się sprytem i ubiegła Louisę Wensig i oddała strzał na bramkę, ale był on za słaby aby podwyższyć stan rywalizacji. Mimo, że był to mecz towarzyski mieliśmy także czerwoną kartkę dla piłkarek Ralfa Kellermana. Sara Gunnarsdottir za dwie żółte kartki musiała przedwcześnie zakończyć udział w meczu w Koninie. W 85. minucie Aleksandra Sikora po mocnym strzałem zewnętrzną częścią stopy była blisko od fenomenalnego trafienia, jednak piłka minimalnie przeleciała ponad poprzeczką. Jeszcze w doliczonym czasie gry dobrym strzałem popisała się Katarzyna Daleszczyk, ale piłka minęła prawy słupek bramki. Ostatecznie Medyk pokonał wielki Wolfsburg 1:0. Jest to zdecydowanie historyczny wynik dla naszego klubu.

Medyk: Szymańska - Guściora (46' Grad), Ficzay, Slavcheva, Sikora, Dudek (77' Chudzik) - Pakulska, Sałata (46' Balcerzak) , Kostova - Daleszczyk, Gawrońska (90' Olejniczak)

Wolfsburg: Frohs, Jakabfi (60' Wensing), Gunnarsdottir, Blaesse, Wullaert, Bernauer, Bachmann (77' Tarczyńska), Bunte (65' Fiessig), Dickenmann, Wedemeyer, Hansen (46' Pajor)