Zwycięsko inaugurujemy nowy sezon I ligi
2016-08-28

Rozpoczęliśmy nowy sezon 2016/2017 w rozgrywkach I ligi grupy północnej, w której rywalizuje nasza druga drużyna Medyk POLOmarket Konin. Na inaugurację wyruszyliśmy do stolicy naszego kraju by zmierzyć się z MUKS Pragą Warszawą.

W minionym sezonie w klasyfikacji generalnej I ligi grupy północnej zajęliśmy miejsce 3 z dorobkiem 35 punktów, z kolei Praga Warszawa uplasowała się jedno oczko wyżej mając na swym koncie punktów 38. Miejsce pierwsze zajęła drużyna UKS SMS Łódź.

Nowy sezon, nowe cele, nowe wyzwania - z pozytywnym, a zarazem bojowym nastawieniem wraz z trenerką Martą Woźniak do Warszawy wyruszyły piłkarki Medyka POLOmarket II Konin, które w premierowym meczu pokonały drużynę Pragi Warszawa wynikiem 2:1.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Obydwie drużyny starały się jak najlepiej zaprezentować, a tym samym jak najszybciej zyskać przewagę w postaci bramkowej zdobyczy. Szczęśliwa okazała się dla nas 32 minuta spotkania, ponieważ z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkowywała Klaudia Nogalska. Mocne wznowienie stałego fragmentu przez Klaudię plus błąd bramkarki z Pragi sprawił, że w meczu objęliśmy prowadzenie 1:0.

Wynik do przerwy został utrzymany, a w drugiej połowie nadszedł czas na podwyższenie poprzeczki. I tak też się stało, bowiem w polu karnym dośrodkowanie z rzutu wolnego Kingi Łatki wykorzystała Ania Zając i sprawiła, że w 68 minucie pojawił się wynik 2:0 na naszą korzyść. W 87 minucie przez naszą defensywę przedarła się zawodniczka Pragi, która zdobyła bramkę dla swojego zespołu i wynik zmienił się na 2:1. Kilka chwil później zabrzmiał ostatni gwizdek kończący spotkanie.

Brawa dla naszych dziewczyn, które bardzo pozytywnie zainaugurowały sezon 2016/2017 I ligi grupy północnej! Wygrana 2:1 cieszy, a już za tydzień kolejne starcie z KKP Stomil Visacom Olsztyn, które odbędzie się na naszym stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Skład wyjściowy dzisiejszego spotkania: Natalia Dominiczak - Dominika Woźniak, Weronika Helińska, Izabela Tracz, Joanna Trybus, Faustyna Sikorska, Kinga Łatka, Aleksandra Stasiak, Sylwia Paczyńska, Klaudia Nogalska, Anna Zając
Rezerwa: Klaudia Michalak, Natalia Rabiega, Wiktoria Janik

Bramki: Klaudia Nogalska, Anna Zając