Zapraszamy na ekstraligowy hit kolejki!
2016-09-22

Po przerwie kadrowej wracamy z rozgrywkami ekstraligi, a co za tym idzie szykuje się absolutny hit nadchodzącej kolejki. Mowa oczywiście o meczu naszej drużyny Medyk POLOmarket Konin vs KKS Czarni Sosnowiec.

W sobotę o godzinie 13:00 na stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie odbędzie się starcie w ramach szóstej kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w kobiecej piłce nożnej w naszym kraju - ekstralidze.

Naszym przeciwnkiem będzie wielokrotny przed laty Mistrz Polski, drużyna która aktualnie w klasyfikacji generalnej wspomnianej ekstraligi zajmuje 3 miejsce, czyli KKS Czarni Sosnowiec. Zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Majewskiego w tym sezonie w większej części zmienił swój skład, który po kilku rozegranych meczach zgrał się na boisku.

W minionym sezonie mierzyliśmy się z Sosnowcem dwukrotnie. Podczas 7 kolejki na wyjeździe wygraliśmy wynikiem 3:0, a bramki zdobywały wówczas: Agata Tarczyńska 20', Anna Gawrońska 44' oraz Patrycja Balcerzak 70'. Rewanż odbył się w rundzie wiosennej w 18 kolejce. Na naszej ziemi w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych podopieczne trenera Romana Jaszczaka zwyciężyły wysoko, bowiem 6:1. Celne strzały na bramkę oddały: x3 Anna Gawrońska 20', 35', 87', x2 Lilyana Kostova 32', 63', Paulina Zawiślak (od tego sezonu w barwach Sosnowca) 77', a dla drużyny przeciwnej w 75 minucie bramkę wywalczyła Nikol Kaletka.

Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Nasza drużyna prowadzi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 15 punktów, Sosnowiec, jak wspomniałem zajmuje miejsce 3 z 10 punktami. Biorąc pod uwagę dyspozycję drużyn w tym sezonie i ich charakterystyczną, ostrą walkę na boisku, możemy być świadkami naprawdę mega starcia z wieloma ofensywnymi akcjami.

Tradycyjnie już w przerwie między pierwszą, a drugą połową spotkania rozegramy konkursy z nagrodami. Będziemy mieli dla Was sporą garść pytań, a za każdą poprawną odpowiedź dostaniecie od nas upominek!

Również będzie możliwość obejrzenia meczu za pośrednictwem naszej telewizji MedykTV. Okienko z transmisją zostanie udostępnione na naszej stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych.

Nie może Was z nami zabraknąć! Rozpocznijmy jesień z prawdziwym hukiem! Przybądźcie, oglądajcie, wspierajcie, emocjonujcie się meczem już w sobotę o godzinie 13:00 na Podwalu!