Medyk POLOmarket ogrywa Czarnych 3:1
2016-09-24

Piłkarki Medyka POLOmarket Konin pokonały dziś na własnym stadionie ekipę Czarnych Sosnowiec 3:1 (2:0).

Nasza drużyna podejmowała trzeci zespół w zestawieniu ligowym przed zakończoną właśnie, szóstą kolejką spotkań. Na początku starcia lepiej prezentowały się koninianki. Dobrze funkcjonującą linię obrony Czarnych podopieczne Romana Jaszczaka sforsowały po raz pierwszy w 9. minucie. Wtedy to, po podaniu Anny Gawrońskiej, w pole karne wpadła Katarzyna Daleszczyk i mocnym strzałem pokonała Weronikę Klimek. Zgromadzeni na konińskim stadionie przy ul. Podwale kibice drugiego gola oglądali w 26. minucie, gdy z prawej strony pola karnego na dalszy słupek zagrała Dagmara Grad. Piłka trafiła do Liliany Kostowej, której pozostało wbić piłkę do pustej siatki.

Po zmianie stron koninianki przysnęły. Brakowało wykończenia akcji. Medyczki za często traciły piłkę po własnych błędach. Dekoncentracja naszej drużyny skutkowała stratą bramki w 65. minucie. Niepilnowana Stanislava Líšková wbiegła w pole karne, gdzie najpierw minęła Marię Ficzay, a później wykorzystała wyjście z bramki Anny Szymańskiej. Líšková oszukała konińską golkiperkę prostym zwodem i posłała piłkę do siatki z około jedenastu metrów. Tym samym Medyk POLOmarket stracił pierwszą bramkę w bieżącym sezonie. Piłkarki Romana Jaszczaka odpowiedziały po ponad kwadransie. W 82. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Liliany Kostowej futbolówkę do sosnowieckiej siatki wbiła głową Paulina Dudek.

Kolejny mecz nasze panie rozegrają w środę (28 września). W Łodzi zmierzą się o 16.00 z beniaminkiem, ekipą UKS SMS Łódź.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Natalia Pakulska, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay (‘87 Klaudia Olejniczak), Liliana Kostowa, Dagmara Grad, Katarzyna Daleszczyk (‘46 Patrycja Balcerzak), Natalia Chudzik (‘42 Paulina Dudek), Agata Guściora, Sandra Sałata, Anna Gawrońska

Czarni Sosnowiec: Weronika Klimek, Karolina Wieczorek (‘28 Stanislava Liskova), Julia Wycisk, Marta Mika, Patricia Fischerova, Joanna Operalska, Anna Smidova (‘16 Patrycja Matla), Andrea Horvathova (‘81 Oliwia Cichy), Petra Zdechovanova, Paulina Zawiślak, Nikol Kaletka