Medyk II POLOmarket Konin na zwycięskiej drodze
2015-04-12
Zawodniczki reprezentujące barwy Medyka II POLOmarket Konin pewnie pokonały swoje rywalki z Warszawy 3:1. Nasz zespół pokazał dojrzały football, który pozwolił na wygraną z bezpośrednim sąsiadem w ligowej tabeli.

Do meczu przystąpiłyśmy bardzo zdeterminowane i gotowe na walkę o trzy punkty. Otwarcie wyniku meczu nastąpiło bardzo szybko, bo już w 2 minucie, doskonałe, prostopadłe podanie Pauliny Zawiślak wykorzystała Dominika Latuszek,  zamieniając je na gola. Konsekwencja i dobra gra w ataku pozwoliła nam na szybkie strzelenie drugiej bramki, tym razem bramkarkę przyjezdnych pokonała Aleksandra Sudyk. W końcowej fazie pierwszej części meczu sprezentowałyśmy gola drużynie z Warszawy, nieporozumienie pomiędzy naszą obrończynią, a bramkarką wykorzystała Weronika Zawistowska, zdobywając bramkę kontaktową. Drugiej połowy meczu nie zaczęłyśmy najlepiej, jednak w miarę upływu czasu zaczęłyśmy kontrolować jej przebieg i stworzyłyśmy kilka klarownych sytuacji strzeleckich, których nie potrafiłyśmy niestety wykorzystać.  Do czasu, gdy świetne dośrodkowanie Klaudii Łasickiej wykorzystała Ewa Sobolewska, strzelając trzeciego gola. Warszawianki okazały się bardzo wymagającym przeciwnikiem i mecz mógł się podobać jako widowisko piłkarskie obfitujące w wiele sytuacji strzeleckich. Dzięki takim spotkaniom nabieramy doświadczenia i pewności siebie. Cieszymy się ze zwycięstwa i zdobytych trzech punktów - powiedziały po meczu zawodniczki Wiktoria Trzcińska i Daria Śliczner.

ZSGE Medyk POLOmarket Konin skład:
Syuzan Sirekanyan – Dominika Woźniak, Izabela Tracz, Wiktoria Marszewska, Ewa Sobolewska, Klaudia Adamczyk – Wiktoria Trzcińska (60’ Daria Śliczner), Dominika Latuszek (k), Emilia Libner (60’ Klaudia Łasicka) – Aleksandra Sudyk, Paulina Zawiślak.

Bramki dla Medyka: Dominika Latuszek 2', Aleksandra Sudyk 9', Ewa Sobolewska 87'.

Bramki dla MUKS Praga Warszawa: Weronika Zawistowska 34'.