Plan wykonany w 100%
2015-04-18

Pierwsze z dwóch najtrudniejszych zadań tej rundy zawodniczki Medyka POLOmarket Konin wykonały w 100%. Pewne wyjazdowe zwycięstwo (3:1) z Mitechem Żywiec pozwala z optymizmem oczekiwać spotkania, które prawdopodobnie rozstrzygnie walkę o Mistrzostwo - z Zagłębiem Lubin.

Nasze zawodniczki rozpoczęły spotkanie ze sporym animuszem. Już w 15. minucie po rajdzie Marty Woźniak piłka znalazła się pod nogami Patrycji Balcerzak, której nie pozostało nic innego jak dopełnić formalności i wyprowadzić Medyka na prowadzenie. W 24' mieliśmy 2:0. Kolejną asystę w tym meczu zaliczyła Marta Woźniak popisując się celnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego na głowę Eweliny Kamczyk. Do końca pierwszej połowy, mimo dogodnych sytuacji, nasze zawodniczki nie zdołały pokonać bramkarki z Żywca.

Niestety druga połowa nie rozpoczęła się po naszej myśli. Dyskusyjny rzut karny po fauli Marii Ficzay wykorzystała Anna Żak. Po zdobyciu kontaktowej bramki rywalki rozochociły się wietrząc szansę na zdobycie choćby punktu w dzisiejszym meczu. Na szczęście z dogodnej sytuacji w piłkę nie trafiła Lucia Siskova. W 67' było po meczu. Sfaulowana w polu karnym została Anna Gawrońska, która chwilę później pewnie wykorzystała jedenastkę.

Do końca meczu jedna i druga drużyna miała swoje sytuacje, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Do Konina przywieźliśmy 3 punkty i z niecierpliwością oczekujemy meczu z Zagłębiem Lubin.