Remis w meczu na szczycie
2015-04-25

Kibice, którzy zdecydowali się wybrać w sobotę na koniński stadion na pewno nie żałowali swojej decyzji. Oglądali piękne bramki, zwroty akcji, kontrowersyjne decyzje sędziowskie, a co najważniejsze znakomity mecz. KKPK POLOmarket Konin zremisował z głównym kandydatem do Mistrzowskiego tytułu 3:3 i to nasze zawodniczki są obecnie w komfortowej sytuacji przed końcówką sezonu.

Zagłębie Lubin od początku spotkania wiedziało, że jeśli chce liczyć się w walce o zdobycie tytułu, musi pokonać nasze zawodniczki. Najwyraźniej presja trochę je przygniotła, ponieważ już 2. minucie Anna Gawrońska przejęła piłkę po fatalnym błędzie zawodniczek Zagłębia, po czym przelobowała bramkarkę. Medyk prowadził 1:0. Niestety, nasze zawodniczki nie poszły za ciosem i pozwoliły rywalkom się otrząsnąć. W 16 minucie Patrycja Pożerska atomowym strzałem z rzutu wolnego pokonała naszą bramkarkę Annę Szymańską. W 29 minucie było 1:2. Slavcheva niefortunnie wybijając piłkę skierowała ją do własnej siatki. Kibice, którzy myśleli, że to koniec emocji, byli w błędzie. Już cztery minuty później nasze zawodniczki wyprowadziły kontratak, a swoją strzelecką niemoc przełamała Ewa Pajor wykorzystując podanie Anny Gawrońskiej.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Druga połowa rozpoczęła się od dość ostrej gry, na co wpływ mogły mieć decyzje sędziowskie braku karania  żółtymi kartkiami. W 58 minucie gry, po długim przerzucie z rzutu wolnego, piłka dotarła do Eweliny Kamczyk, która ponownie wyprowadziła nasze zawodniczki na prowadzenie. Radość nie trwała zbyt długo. Kolejny raz okazało się, że Zagłębie nie przyjechało się bronić. Już w 64' było 3:3. Patrycja Salwa doprowadziła do wyrównania po rzucie rożnym. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, mimo sytuacji strzeleckich zarówno jednej, jak i drugiej drużyny.

Wynik na pewno bardziej cieszy nasze zawodniczki, ponieważ pozwolił na zachowanie 3 punktowego dystansu do Zagłębia Lubin. Losy Mistrzostwa Polski nadal są tylko i wyłącznie w naszych rękach.